YILDIRIM MİMARİ

Rotamızı değiştiriyoruz...

Gerek yurt içi gerekse yurt dışında gelişmiş ve hızlı bir şekilde gelişimini devam ettiren modern yaşam düşüncesi, metropollerden şehirlere hatta kasaba ve köylere kadar taşınmış durumdadır.

Yılın uzun bir dönemini yoğun bir çalışma temposu içinde geçiren aileler son zamanlar da içinde bulundukları iş stresinden kısa bir süreliğine de olsa kurtulmak, kocaman bir yılın stresini atabilmek ve en güzel şekilde dinlenebilmek adına yüksek rakamlar ödemekten dahi hiç kaçınmaksızın turistlik bölgelere akın etmektedirler.

Fakat son yıllarda modern ve estetik mimarilerin artması ile birlikte, insanlar; otel, motel, tatil köyü gibi mekanlarda kısıtlı zaman geçirmelerine rağmen çok yüksek rakamlar ödeyerek tatil ihtiyaçlarını giderdikleri tesislerden büyük rahatsızlık duymaya başlamış ve kendilerine ait bir yazlık sahibi olmak için büyük bir arayış içine girmişlerdir.

Arayış içerisine giren bu toplum genel anlamda belli bütçeye sahip aileler oldukları ve aldıkları ürünü ise lüks bir ihtiyaç olarak gördükleri için hem alabilecekleri en minimum rakamlardan alabilmek hem tatilin tadını doyasıya çıkarabilecek hem de almış oldukları ürüne ödedikleri rakamlardan hiç çekinmeden alma girişiminde bulunacakları bölgeler tercih etmektedir.

Toplumsal beklentimiz olan yatırım payını da göz önüne alan ailelerimiz almış oldukları ürünün yatırım payına da vermiş oldukları önemden dolayı seçkin bölgelerde ismi sıklıkla duyulmuş marka değeri olan yerleri de tercih etmektedirler.

Biz de firma olarak yaptığımız araştırmalar ve genel gözlemlerimiz neticesinde ihtiyaç sahibi ailelerin beklentilerini karşılayacak, tatilin tadını doyasıya çıkartacak, emeklilik hayallerine erken ulaşacakları ve gelecek nesillere miras bırakacakları güzel mimariler yapmak için kolları sıvadık.

Dünyanın hemen hemen her yerinde gayrimenkulün en doğru ve en mantıklı yatırımlardan bir tanesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat Türkiye’de bu durum biraz daha abartılmış olup abartılmaya da devam etmektedir.

Dünyanın birçok yerinde yılda %5 – %10 arası prim yapan gayrimenkul değerleri Türkiye’de %20 lere kadar yükselmekte hatta doğru zaman ve mantıklı bölgeler tercih edildiğinde bu oran %50 lere kadar yükselmektedir.

Bunun bilincinde olan avrupalı yatırımcı da Yurt dışında kazandığı dövizin Türkiye’de daha değerli olduğunu da hesaba katarak, yatırımlarının %80 lik kısmını Türkiye’ye yaparak hem tatil ihtiyacını gidermek hem de en güzel yatırımı yapmak için ciddi anlamda Türkiye’ye akın etmektedir.

YASİN YILDIRIM

Yıldırım Mimari Yönetim Kurulu Başkanı

Tüketici istiyor ki...

Tüm bunların bilincinde olan tüketici sadece bunlarla yetinmiyor. Tüketici istiyor ki;

  • Sahip olduğu daire bütün iş stresinde uzak olsun.
  • Doğal yaşam koşulları devam etsin.
  • Muhteşem deniz ve plajlara sahip olsun.
  • Estetik ve göz alıcı bir mimariye sahip olsun.
  • Tarihi değerleri olan bir bölge olsun.
  • Yılın 365 günü hayatın devam ettiği bir yer olsun.
  • Gece hayatı olsun.
  • Ulaşımı kolay.
  • Yatırım payı olsun.
  • Ve her şeyden önemlisi ekonomik olsun.

Peki sizce tüketicinin bu kadar çok sayıda isteğine karşılık vermek mümkün mü?... Biz biliyoruz ki bizim işimiz tüketici için en geniş çapta araştırmalar yaparak onların istek ve taleplerini de dikkate alarak doğru yerde doğru zaman da en doğru projeler ile onları buluşturmak. Başta Akdeniz ve Ege bölgesi olmak üzere geniş çapta araştırmalar yapıyor ve beklentilerinizi karşılamak için üzerimize ne düşüyorsa yapıyoruz.

Bu çalışmaları yaparken öncelikle şunu hedef alıyoruz:
Acaba biz burada yaşayabilir miyiz? Kendimiz için uygun görmediğimiz. Kendimizi huzurlu hissetmediğimiz bir yerde başkasının mutlu olmasını elbette bekleyemeyiz. Biz, bu günlerimizi sizin varlığınıza borçluyuz ve sizlere olan borcumuzu ödemek için doğru adımlar atmakla yükümlüyüz. Süreklilik ilkesinden ve samimiyetiniz den yola çıkarak. Bu dostluk ve iş ortaklığımızın hiç bozulmamasını temenni ediyoruz.

Saygı Selamlar…

Kusursuz yapılan her işin ve mutlu ayrılan her müşterinin en büyük referans ve en doğru reklam olduğunun bilincindeyiz. 1984 yılında aile büyükleri tarafından temelleri atılan Yıldırım Kardeşler 35. yılında da sizinle olmaya devam ediyor.

Devamı oku...